--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
Přihlášení
Poslední přidané foto
Nejnovější obrázek
ho_zff_2018_122004

   
You are the owner of this gallery
2004: Absolventi výtvarného oboru 2004 a jejich tvorba
 
   

   
You are the owner of this gallery
2004: Žáci výtvarného oboru navštívili Itálii
Starší žáci výtvarného oboru ZUŠ Zlín-Malenovice se vydali za krásami přírody a památkami Itálie. Této exkurze se zúčastnilo celkem 28 žáků v doprovodu 3 učitelů.
     Nejprve jsme se rozdělili do 3 expedic. Každá expedice si pak zvolila svůj název a předmět zkoumání. První expedice se rozhodla, že bude zkoumat římskou architekturu, druhá skupina objevovala krásy sochařství a třetí expedice se zabývala přírodou a zvířaty z dob římské říše a současnosti.
     O všech svých badatelských poznatcích jsme si vedli deník expedice, kde jsme  zakreslovali mapky, ztvárňovali sochy, architekturu a malovali přírodu. Rovněž jsme zjišťovali vše o historii římské říše.
     Navštívili jsme starověké vykopávky, podle kterých jsme později vytvářeli vlastní stavby z písku na pláži. Když jsme nalezli indicie římských předků, sehráli jsme divadlo, ve kterém vystupovaly slavné historické osobnosti. K celkovému dotvoření atmosféry a charakteristiky osobností jsme se také nalíčili a oblékli.
     Nenechali jsme si ujít možnost navštívit Benátky, místo tradičního benátského karnevalu. Rozhodli jsme se, že do Benátek doplujeme po moři lodí. Už samotný pohled na místa známá jen z fotografií byl fantastický. Po návštěvě Benátek jsme si pomalovali trička typickými znaky Benátek ? maskou nebo gondolami.
     Cestou zpátky k domovu jsme obdivovali krásu hor a jezer v Dolomitech, kterou jsme opět ztvárnili. Nezapomněli jsme navštívit rodný dům Tiziana, který se v této krásné krajině narodil.
     Při našem objevování historie a současnosti Římanů jsme měli možnost vidět slunečné moře, chladné Dolomity i rušné Benátky.     
     Naše expedice za historií a současností Římanů se nám líbila natolik, že se nám ani nechtělo vracet zpět domů.   
             Violeta Preissová, vedoucí VO ZUŠ Zlín - Malenovice
 
   

   
You are the owner of this gallery
2004: Výtvarný obor v Kopřivnici
 
   

   
You are the owner of this gallery
Leden 2004: Výstava výtvarného oboru na téma ENERGIE

12. ledna 2004 - Výstava výtvarného oboru na téma ENERGIE - Foyer Divadla Pracujících ve Zlíně

     Námětem naší výstavy je Energie, zvlášť pak sluneční, protože na ní závisí vše živé na Zemi. Slunce bylo oslavováno ve všech kulturách. Dodnes je symbolem spravedlnosti, neboť všem rovným dílem uděluje světlo a teplo svých paprsků. Svou energií nám umožňuje žít a vidět krásu kolem sebe. Jestli se našim žákům alespoň z části povedlo ve svých dílech oslavit Slunce a jeho energii, posuďte sami

 
   


Žádný obrázek v galerii Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.