--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
Přihlášení
Poslední přidané foto
Nejnovější obrázek
ho_zff_2018_122009

   
You are the owner of this gallery
Plenér VO "Valašská expedice II" - Pustevny 2009
 
  Subgalleries: Výtvarné práce z plenéru (23) , Tarzanie Beskydy Lanové centrum (21) , Pustevny (15) , Návštěva ateliéru Máriuse Kotrby (16) , Muzeum gobelínů Valašské Meziříčí (12) , Horský hotel Radegast (26) , Exkurze ve SUPS sklářské ve Valašském Meziříčí (14)  

   
You are the owner of this gallery
Sochařské sympózium v areálu VLW Malenovice
 
   

   
You are the owner of this gallery
Projekt Panenka pro UNICEF

     Rozhodli jsme se spolu se svými učiteli výtvarného oboru ZUŠ Zlín - Malenovice zúčastnit projektu českého výboru UNICEF - Panenka. ("Adoptuj panenku a zachráníš dítě").

 
   

   
You are the owner of this gallery
Voda štětcem a básní IV

     "Voda štětcem a básní IV" je volným pokračováním dětské výtvarné a literární soutěže poprvé vyhlášené státním podnikem Povodí Moravy na podzim roku 2005. 

Téma letošního ročníku soutěže: Voda, ryby, rybáři a rybaření 

Oceněné práce vytvořily tyto děti:

2. místo:  Magda Banátová

Cenu redakční rady: Bára Bednaříková, Filip Janoušek, Matěj Banát

 

Ceny byly připraveny i pro Z. Maňákovou, A. Antošovou, H. Machalovou, K. Němcovou, A. Handlovou a A. Ondrašíkovou

 
   

   
You are the owner of this gallery
"Svět kolem nás 2009"

15. ročník výtvarné a literární soutěže

     Zadáním pro 3. kategorii (15 - 19 let) bylo téma "Svět v krizi, jak ho vidím já". V této soutěži se umístila Eliška Gabrheliková na krásném druhém místě.

 
   

   
You are the owner of this gallery
Pobočka Tečovice 2009

Výtvarný obor 

     Pobočka výtvarného oboru ZUŠ Zlín Malenovice byla na ZŠ v Tečovicích zřízena ve školním roce 1998/1999 . Důvodem k tomuto kroku byla jistě i ta skutečnost, že hudební obor zde pracoval již léta. Za dobu činnosti výtvarného snažení dětí se mnohé změnilo ? podmínky, učitelé, prostory i vybavení. Například v letošním roce to byla krásná nová pec na pálení keramiky.

     Poděkovat musíme všem, kteří se s námi ve výtvarném oboru setkávají, v prvé řadě však paní ředitelce ZŠ Tečovice Mgr. Barboře Petrů Puhrové, která jednak pomáhá s náborem dětí, ale je i vstřícná ke všem iniciativám výtvarného oboru a především umožňuje práci této kreativní činnosti ve velmi pěkném prostředí podkrovního ateliéru, kde se děti cítí opravdu jako umělci.  

     Doposud zde byla jedna skupina dětí v proměnlivém počtu 9-15. Naším přáním a cílem do budoucna je vytvořit tyto skupiny dvě. Byla by totiž velká škoda nevyužít ještě produktivněji kapacitu nové pece a prostory tohoto ateliéru.

 
   

   
You are the owner of this gallery
Pobočka Mysločovice 2009

Výtvarný obor

Již několik let má na ZŠ v Mysločovicích svou pobočku hudební obor naší školy. Koncem minulého školního roku přišel nápad rozšířit nabídku ZUŠ o výuku výtvarného oboru na této pobočce a tím zvětšit dětem dostupnost seberealizace i v tomto studijním oboru.

V letošním školním roce 2008/2009 se podařilo tento návrh realizovat a od září má zde pobočku i výtvarný obor.

Chtěli bychom poděkovat řediteli naší školy Ivanu Dřinovskému za to, že byl vstřícný a podpořil snahu učitelů výtvarného oboru. Vyjednal vše na úrovni ředitelství obou škol. Je rovněž nutno poděkovat řediteli ZŠ Mysločovice Mgr. Michalu Mynářovi za projevenou ochotu a operativnost s jakou zázemí pro činnost VO vznikalo. Vyčlenil pro naše potřeby vhodné prostory v "Domečku" vedle školy, kde byla zřízena a dovybavena učebna. Základní škola pomohla také s vybavením a náborem. Do školního roku jsme tedy vstupovali s třemi skupinami žáků o celkovém počtu 32 dětí.

Ochotu a pracovitost projevil i pan školník ZŠ Jan Mokrý tím, že bez prodlení realizoval naše požadavky - nápady týkající se vylepšení podmínek pro výuku.

Dalším velkým úspěchem bylo, že se podařila zakoupit a nainstalovat keramická pec. Díky tomu si děti už v prvních měsících odnášely domu zdařilé keramické výrobky.

Výsledky v soutěžích, kterých se náš obor pravidelně zúčastňuje, ukázaly, že děti jsou nesmírně šikovné a že výuka na pobočce na ZŠ v Mysločovicích byl nápad dobrý a má budoucnost.

 
   

   
You are the owner of this gallery
Výstava absolventů - červen 2009 - Městské divadlo Zlín
Jméno Příjmení Název díla věk ABSOLVENTI 1.STUPNĚ
Andrea Antošová Andělé 15 Andrea Antošová ''Andělé'', 15 let
Michaela Botlíková Anglie 15 Michaela Botlíková ''Anglie'', 15 let
Ivana Družbíková Příroda 15 Ivana Družbíková ''Příroda'', 15 let
Hana Krejčiříková Sny 15 Hana Krejčiříková ''Sny'', 15 let
Helena Machalová Fantazie 15 Helena Machalová ''Fantazie'', 15 let
Michaela Machourková Světelné efekty 15 Michaela Machourková ''Světelné efekty'', 15 let
Zuzana Maňáková Tanec a divadlo 15 Zuzana Maňáková ''Tanec a divadlo'', 15 let
Kateřina Němcová Zvířata 15 Kateřina Němcová ''Zvířata'', 15 let
Alžběta Ondrašíková Světlo 15 Alžběta Ondrašíková ''Světlo'', 15 let
Alžběta Rapantová Pocity 15 Alžběta Rapantová ''Pocity'', 15 let
Lucie Rybnikářová Kontrasty 15 Lucie Rybnikářová ''Kontrasty'', 15 let
Lucie Sousedíková Vodní svět 15 Lucie Sousedíková ''Vodní svět'', 15 let
Helena Václavková Hudba a tanec 15 Helena Václavková ''Hudba a tanec'', 15 let
Kateřina Družbíková Nádoby 18 Kateřina Družbíková ''Nádoby'', 18 let
Alena Handlová Paprsky světla 19 Alena Handlová ''Paprsky světla'', 19 let
 
   

   
You are the owner of this gallery
37. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy "Lidice 2009"

Již mnoho let se výtvarný obor Základní umělecké školy ve Zlíně - Malenovicích účastní mezinárodní výtvarné soutěže Lidice, kterou každoročně vyhlašuje Památník Lidice. Tématem letošního 37. ročníku byl "Vesmír". Vždy se snažíme děti motivovat k vytváření tzv. projektů. Při troše skromnosti musíme říct, že se nám daří, neboť v každém ročníku děti získají nějaká ocenění a i škola má několik medailí.

37. ročník byl však výjimečný. Poprvé se výtvarnému oboru ZUŠ Zlín - Malenovice podařilo dosáhnout na medaili - Lidická růže pro jednotlivce a to hned dvakrát. Za své výtvarné práce byly odměněny naše žákyně Hana Krejčiříková a Pavlína Hluštíková. Obě v oboru malba.

Při příležitosti tak významné události jsme se rozhodli učitelé a ocenění žáci předávání těchto cen a celého ceremoniálu zúčastnit. 25. 6. - 26. 6. 2009 jsme po dlouhé cestě ze Zlína dorazili do budovy Lidické galerie, kde se nás ujali, nakrmili a ubytovali spolu s vítězi z Rumunska, Mexika i Slovenska. Večerní návštěva prostoru památníku Růžového sadu, vesnice a hlavně sochy lidických dětí by vydala na delší povídku. Tak jen stručně. Byl to pro nás velký zážitek.

Ráno už šlo do tuhého. Delegace, zástupci ministerstva, politici a hlavně náš první a jediný kosmonaut Vladimír Remek. Pro děti příprava a nácvik ceremoniálu. V 11.hod. bylo zahájeno předávání cen a to opravdu stálo za to. Bylo slyšet vzletné projevy, české národní písničky v podání malých Japonců z Prahy. Poté už předávání medailí právě Vladimírem Remkem  - neboť téma "Vesmír" je jeho doména.

Dovezli jsme si odtud překrásné zážitky, na které budeme dlouho rádi vzpomínat. Už víme, proč se dál budeme každoročně soutěže v Lidicích zúčastňovat. Jen tak pro zajímavost - v 37. ročníku obeslalo tuto soutěž vice než dvacet jedna tisíc dětí z celého světa. 

Mír pro děti celého světa

 
   

   
You are the owner of this gallery
Zájezd do Vídně - 2008
 
   


Žádný obrázek v galerii Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.