--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
PřihlášeníVýznamné projekty ZUŠ
  
Státní zušky zřizované krajem prezentují svou sílu kvalitou umění


 Hra s osudem (320 obrázků)
Artrockový scénický obraz o dvou dějstvích (muzikál) autora Miroslava Hromádky. Premiéra muzikálu proběhla 26.dubna 2013 v kině Květen v Malenovicích.     Tento projekt je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. Každá panenka představuje symbolicky jedno dítě, které bude v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným chorobám. Náklady na toto očkování jsou 600 Kč, proto se každá panenka prodává za tuto částku.


     8.dubna 2009 se uskutečnilo baletní představení žáků tanečního oboru Louskáček. Malá scéna ve Zlíně tak ožila nebývalým množstvím účinkujících, a to v 10,30 hodin představením pro školy a 17,00 hodin pro veřejnost.


     Ve školním roce 2007/2008 jsme nabídli divákům muzikál známého skladatele a hitmakera Zdeňka Bartáka Popelka. Do tohoto projektu se zapojili jako účinkující žáci pěveckého oddělení, tanečního a literárně dramatického oboru. V představení vystoupilo 35 herců, 25 tanečnic, v orchestru hraje 17 učitelů a bývalých žáků školy. Na přípravě se podíleli i žáci a učitelé výtvarného oboru, kteří navrhovali scénu, kulisy a vyráběli rekvizity.     Operou Jaroslava Křičky Ogaři oslavujeme 25. výročí vzniku naší školy. Obhájila škola na svou existenci během těchto let? Umění hudby, zpěvu, tance, umění malby a divadla zůstává i v době počítačové techniky výjimečným živým zážitkem. Každé pravé umění rozdává krásu, která se nás dotýká motivy lidskosti, neopakovatelnosti a zázračností prožitého okamžiku. Inspiruje nás k přemýšlení o světě i o smyslu naší existence.
     Při oslavě jubilea školy si přejeme, aby děti i dospělí, kteří přicházejí do školy rozvíjet svůj talent, byli prostřednictvím učitelů vedeni k lásce k umění, aby byli obohaceni o pocity krásna a aby svými dovednostmi pomáhali tvořit přátelské vztahy a ovzduší pohody v naší společnosti.
     Dokud bude umělecké školství živé, budou mladí talentovaní lidé dál šířit slávu naší kultury.


Šípková Růženka
   Na lovu v lese potká král babičku. Svěří se jí se svým trápením. Babička mu dá lék pro královnu a král slíbí, že ji určitě pozve na křtiny, pokud se královně opravdu narodí děťátko. Na svůj slib ale zapomene a babičku na křtiny malé Růženky nepozve. Ta přijde i bez pozvání a vysloví kletbu, že v patnácti letech se Růženka zraní o růžový trn a navždy usne. Král proto vydá příkaz všechny růže v království zničit.
    V patnácti letech se Růženka seznámí s princem, který jí předá z lásky růži. Růženka se nešťastnou náhodou zraní o trn a usne. S Růženkou usne celé království. Princ všechny vysvobodí ze zakletí a Růženku probudí k životu.

Zvířátka a Petrovští
    Chýlí se k večeru. Na palouk v lese přichází víla, tančí svatojánské mušky, houby a motýli. Když najednou někde nablízku zakokrhá kohout, všichni se rozprchnou. Na palouk přicházejí zvířátka. Vede je pyšný kohout, za ním osel, kočička a pejsek. Náhle zazní výstřel. Zvířátka se leknou a ukryjí se v houští. Blíží se loupežníci Petrovští, kteří přepadnou a oloupí zbloudilého pocestného a z radosti nad kořistí se dají do tance.
    Zvířátka, která to všechno pozorovala, se nenápadně přiblíží, překvapení loupežníci se jich leknou a zbaběle utečou. Zvířátka osvobodí pocestného, vezmou ho mezi sebe a vesele odcházejí.


U příležitosti 25. výročí založení školy Účinkují učitelé ZUŠ Topoľčany a ZUŠ Zlín - Malenovice

Version 2.2.0, BUILD 20070222 Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.