--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
         
Zřizovatel
zlinsky_kraj.jpg
         
Projekt
ZUŠka? ZUŠka!

zuskazuska.jpg

 
Další >
PřihlášeníProjekt Panenka pro UNICEF

     Rozhodli jsme se spolu se svými učiteli výtvarného oboru ZUŠ Zlín - Malenovice zúčastnit projektu českého výboru UNICEF - Panenka. ("Adoptuj panenku a zachráníš dítě").

     Tento projekt je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. Každá panenka představuje symbolicky jedno dítě, které bude v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným chorobám. Náklady na toto očkování jsou 600 Kč, proto se každá panenka prodává za tuto částku.

     Výroba panenek nám zabrala čtyři měsíce práce. Nejprve jsme si udělali návrh panenky formou textilní koláže. Potom jsme vytvořili daný střih, který jsme našli na stránkách UNICEFU. Ten jsme zvětšili, vycpali a sešili. Pak již následovala zajímavější část, kde jsme mohli zapojit svou fantazii a představivost - nakreslit obličej, vytvořit vlasy z vlny a ušít šaty.

     Při této práci jsme se naučili šít na stroji, háčkovat a sešívat látku ručně. Dalo nám to zabrat, ale jsme moc rádi, že touto formou můžeme pomoci těm, kteří to potřebují.

     Potom už jsme jen vyplnili rodný list se jménem panenky a jménem a adresou výrobce.Naše panenky jsou vystaveny až do konce listopadu 2009

- ve výtvarném oboru ZUŠ Zlín - Malenovice

- ve vestibulu ZUŠ Zlín - Malenovice na 11. ZŠ

- v knihovně Malenovice

     "Podstatné je, aby se žáci učili pomáhat druhým": říká ředitel ZUŠ Ivan Dřínovský, který sám jednu z panenek v hodnotě 600,- Kč zakoupil pro školu. Tuto panenku bude škola dále využívat jako maskota při akcích školy. 

Pokud i Vy máte zájem přispět na dobrou věc a pomoci druhým v nouzi, zakupte si panenku v kanceláři ZUŠ Zlín - Malenovice do konce listopadu 2009.

Žáci VO ZUŠ Zlín - Malenovice

vo_panenunicef_2009_1.jpg

 
vo_panenunicef_2009_2.jpg   vo_panenunicef_2009_3.jpg   vo_panenunicef_2009_4.jpg   vo_panenunicef_2009_6.jpg  

Doposud prodáno 6 panenek = 6 dětí může být naočkováno proti 6 zákeřným chorobám

Poděkování patří
paní Evě Máčelové - zakoupila 3 panenky,
Zuzaně Tomáškové - koupila 2 panenky
a naše škola ZUŠ Zlín - Malenovice  - 1 panenku

Panenka = 600 kč, to je částka za kterou Unicef naočkuje 1 dítě proti 6 nemocem

Celkem vybráno 3 600 kč, které byly odeslány humanitární organizaci Unicef.

Další zájemci mohou podpořit tuto humanitární pomoc zakoupením panenek, které jsou vystaveny ve vestibulu ZUŠ Zlín - Malenovice do konce června 2010.

 
< Předch.   Další > Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.