--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
         
Zřizovatel
zlinsky_kraj.jpg
         
Projekt
ZUŠka? ZUŠka!

zuskazuska.jpg

 
Další >
Přihlášeníbalet P. I. Čajkovského - LOUSKÁČEK

 

nadpis_louskacek_maly.jpg 

8.dubna 2009 se uskutečnilo baletní představení žáků tanečního oboru Louskáček. Malá scéna ve Zlíně tak ožila nebývalým množstvím účinkujících, a to v 10,30 hodin představením pro školy a 17,00 hodin pro veřejnost.

louskacek_vystoupeni_to2009_421.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_446.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_431.jpg

louskacek_vystoupeni_to2009_460.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_471.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_479.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_523.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_524.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_527.jpg  

louskacek_vystoupeni_to2009_526.jpg  

NAPSALI O NÁS

OBRAZEM: Louskáček tančily tentokrát děti

Zlín /FOTOGALERIE/ - Osmasedmdesát dětí z tanečního oboru Základní umělecké školy Zlín-Malenovice ve středu 8. dubna odpoledne uvedlo na jevišti zlínské Malé scény v premiéře originální zpracování dětského baletu Louskáček.

Choreografka Kristýna Černá, iniciátorka a hlavní hybná síla projektu, osobitým tvůrčím přístupem upravila libreto a doprovodnou hudbu do optimální verze pro podmínky školy.

?Představení jsme připravovali osm měsíců. Nejnáročnější bylo sehnat téměř osm desítek dětí na zkoušky,? zavzpomínala s úsměvem Černá, které při práci s dětmi pomáhala také hlavní pedagožka zařízení Hana Vrbová a bývalá žákyně malenovické ZUŠ, nyní repetitorka choreografií Tereza Škubalová.

Louskáček je divadelní baletní pohádková inscenace na náměty příběhu Ernesta Theodora Amadea Hoffmanna. Hudbu k ní složil Petr Iljič Čajkovskij.

Scénu pro tento příběh ve zlínském zpracování navrhla představitelka jedné z hlavních rolí a také studentka ZUŠ Klára Býčková. Partnera jí na jevišti dělá Stanislav Škubal mladší.

Rekvizity zhotovily členky tanečního divadla Netopýr, jež sdružuje členky ZUŠ, které dosáhly patnácti let. ?Soubor tohoto divadla i s mladším souborem Netopýrci, ve kterém jsou nejtalentovanější žákyně tanečního oboru na škole, po většinu času Louskáčku neopustí jeviště,? přiblížila choreografka.

Po osmiměsíčních náročných přípravách se tak včera odpoledne mohli diváci nechat vtáhnout jednotlivými čísly jako Tanec vloček, Cukrové království, Květinový valčík či závěrečnou polštářovou bitvou do romantického příběhu světoznámého baletu.

Své umění znovu předvedou mladí tanečníci už tento pátek na festivalu Chotěbořské jaro.

Autor: Silvie Pospíšilová

 

noviny_mensi.jpg  

 

 
< Předch.   Další > Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.