--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
         
Zřizovatel
zlinsky_kraj.jpg
 
Projekt
ZUŠka? ZUŠka!

zusmazuska_logo.jpg

Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje ZKOLA
logo_zkola.jpg

 
Další >
PřihlášeníCharakteristika školy
 

Počátek vzniku školy se datuje rokem 1969, kdy vzniklo v městské čtvrti Malenovice detašované pracoviště jedné ze starších, tehdy lidových škol umění, a tím se navázalo na kulturní tradice této kdysi samostatné obce, nyní jedné ze čtvrtí města Zlína.

V roce 1980 byla ZUŠ Zlín-Malenovice uznána na samostatnou školu se svým ředitelstvím a vlastními prostorami. Z počtu 6 zaměstnanců a asi 150 žáků se do dnešní doby rozvinula ve čtyřoborovou školu (hudební, výtvarný, taneční a literárně dramatický obor) s 40 zaměstnanci a 800 žáky.

Škola je právní subjekt, hospodaří formou příspěvkové organizace, vyučuje se podle učebních plánů pro základní umělecké školy schválené MŠMT a Školního vzdělávacího programu Základní umělecké školy Zlín-Malenovice..

Schází se zde žáci obvodu zlínské čtvrti Malenovice a přilehlých obcí. V obcích Tečovice, Mysločovice, Hvozdná a Hrobice byla zřízena další místa poskytovaného vzdělávání.

V rámci výuky se škola zúčastňuje soutěží ZUŠ a umělecká činnost školy spočívá v pořádání hudebních koncertů a tanečních vystoupení pro rodiče žáků a Hudební dostaveníčka pro žáky a širší veřejnost. Výtvarný obor instaluje výstavy keramiky a výtvarných prací, literárně dramatický obor prezentuje svou práci hranými pohádkami, na které zve děti místních mateřských a základních škol.

zus.jpg   Od roku 1990 škola spolupracuje s 11. ZŠ ve Zlíně-Malenovicích v rámci projektu rozšířené výuky hudební výchovy, jehož autorem je prof. Ladislav Daniel. Projekt bylo možno realizovat z důvodu společných prostor (ZUŠ má své učebny v areálu ZŠ). V roce 1991 pak ZUŠ doplnila projekt o rozšířenou výuku výtvarné výchovy s partnerskou 8. ZŠ Zlín-Malenovice. 

 

  Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.