--------
Základní umělecká škola Zlín - Malenovice
Advertisement
         
Zřizovatel
zlinsky_kraj.jpg
 
Projekt
ZUŠka? ZUŠka!

zusmazuska_logo.jpg

Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje ZKOLA
logo_zkola.jpg

 
PřihlášeníVýznamné projekty
Muzikál "Druhá šance" - již druhý unikátní projekt v kraji Tisk

druha_sance_ms.jpg      Základní umělecká škola Zlín-Malenovice uvedla v pátek 19. května 2017 v Sokolovně Malenovicích premiéru muzikálu "Druhá šance".

Už při prvních zkouškách bylo jisté, že se autorovi, Miroslavu Hromádkovi podařilo vytvořit původní rockový muzikál, který odpovídá pojetí a estetice současné tvorby velkých hudebně prokomponovaných muzikálů.

Miroslav hromádka: "Muzikál Druhá šance vznikal postupně jako mozaika v průběhu asi roku a půl. Zvolil jsem téma nelehké cesty k dospělosti. Mým cílem bylo, aby v příběhu samotném mohl pozorný divák, jakéhokoliv věku, najít náměty k zamyšlení. Zároveň jsem se snažil vytvořit hudbu, která by měla schopnost obstát i sama o sobě. Nakolik se můj záměr zdařil, to ať posoudí divák sám".

Do tohoto projektu se zapojili žáci pěveckého oddělení a literárně dramatického oboru. V představení vystupuje 25 zpěváků- herců, v orchestru hraje 14 žáků a 7 učitelů. Jana Gabrhelíková ve spolupráci s mladými výtvarníky naší školy vytvořili působivou videoprojekci, čímž se posune rockový muzikál k artrockovému scénickému obrazu. Pohybovou část vytvořila Tereza Jevická a Miroslav Hromádka, režii se ujal sám autor, za dirigentský pult orchestru se postavil Václav Maňas.

Všichni herci  a muzikanti se do nastudování muzikálu pustili s nadšením a výsledek byl velmi potěšující. Vyprodaná Sokolovna aplaudovala všem účinkujícím. Následovaly velmi zdařilé reprízy (v dopoledních hodinách pro školy) v Kulturním domě Klobučan ve Valašských Kloboukách, na Malé scéně ve Zlíně, v Sokolovně ve Slavičíně a v Sokolovně ve Vizovicích.
 
 
 
program:
druha_sance_program.jpg
 
PROJEKT ORCHESTRU ČF a ZUŠ 2015 Tisk

Talentovaní žáci základních uměleckých škol z 5 krajů ČR (Plzeňský, Praha, Královehradecký, Moravskoslezský a Zlínský) se už podruhé setkají ve společném orchestru, kde s nimi budou muzicírovat také členové České filharmonie. Vzniklé těleso vystoupí pod taktovkou dirigenta Ladislava Ciglera a šéfdirigenta ČF Jiřího Bělohlávka.

Program
-    Bedřich SMETANA: Šárka z cyklu Má vlast
-    Antonín DVOŘÁK: Symfonie č. 8 G dur op. 88 "Anglická"
-    Orchestr žáků základních uměleckých škol
-    Ladislav CIGLER - dirigent
-    Jiří BĚLOHLÁVEK - dirigent

1.   
P. Kadlec (ČF) - edukační oddělení pořádá na 200 akcí ročně, z nichž projekt AZUŠ ČR - ČF patří mezi ty nejvýznamnější, neboť umožňuje účastníkům (filharmonikům i žákům a učitelům ZUŠ) zcela odlišnou rovinu prožitku. Ocenil propojení dvou skupin - filharmonici a žáci v jednom projektu.

2.   
M. Pikhart (AZUŠ) - letošní sezóna navázala na předchozí první ročník, který byl postaven na čtyřech orchestrech. Tento ročník je koncipován jako projekt se zapojením většího počtu škol. Projekt je chápán jako prezentace segmentu ZUŠ jako celku. Kraje se cyklicky střídají po třech letech, v letošním roce se zúčastňují žáci ze ZUŠ krajů - Praha, Královehradecký, Plzeňský, Zlínský, Moravskoslezský.

3.   
Zemská soustředění
neděle 22. 3., sobota 30. 5. 2015, ZUŠ Praha, Na Popelce - pro kraj Praha, Plzeňský, Královéhradecký
sobota 28. 3. 2015, ZUŠ Uherský Brod - pro kraj Moravskoslezský, Zlínský
sobota 16. 5. 2015, ZUŠ Ostrava Poruba, J. Valčíka - pro kraj Moravskoslezský, Zlínský

4.   
Závěrečné soustředění v Praze
17. 6. začátek soustředění Hostivaři na VŠ kolejích (ubytování a stravování)
18. 6. a 19. 6. zkoušky ve zkušebně Českého národního symf. orchestru v Hostivaři (areál VŠ kolejí)
20. 6.  a 21. 6. zkoušky v Rudolfinu a relaxační program
21. 6. koncert v Rudolfinu

Naši školu reprezentovali tito žáci:

Kalivodová Lucie - violoncello

Komárková Leona - violoncello

Vrajík Filip - trombón 

 

 

 
Multižánrový festival ZUŠKA? ZUŠKA! Tisk

Když děti dělají umění lépe než dospělí

plakat_zuskazuska.jpg zuska_2014_namesti_04.jpg V pátek 16. 5. 2014 zažil největší festival mladých talentů na špičkové úrovni ze státních zušek v jejich více než stoleté hìstorii ? ZUŠKA?ZUŠKA!

Všichni účinkující festivalu - přes pět set dětí (7 - 22let) - byli vítězové soutěži či zkušení mladí umělci praktikující kulturu na vysoké úrovni často velmi daleko za hranicemi kraje.

Festival představil novodobou tvář zušek, žádné školní besídky a škrobená vystoupení.

Naopak velká scénická show, kde diváci Kongresového centra, včetně představitelů kraje, ve stoje tleskali vítězům národních kol soutěží napříč žánry. Nikoli statická vystoupeni, ale propracovaná, s prvky herectví, show, sladěných kostýmů a choreograñe. To jsou STÁTNÍ zušky zřizované Zlínským krajem dnes!

cimbálové muzika ZUŠ Zlín - Malenovice Bubenická show ? máváni paličkaıni, bubnování proložené tancem, profesionální vystoupení v podání čtyř mladých bubeníků přiměla diváky KUCu skandovat, křičet a vstát ze židlí.

Velké dojetí a respekt z umu a neskutečné přesnosti ì svěží choreografie předvedly tanečnice jež nezapřely zkušenost ze zahraničí (Paříž, Londýn...).

zuska_2014_divadlo_04.jpg Jiří Pavlica v sále mohl sledovat, jak jeho syn naprosto brilantně primášuje desetičlenné chlapecké cìmbálové muzice, která svou úrovni převyšuje dospělé kapely. Společně s pěveckým megasborem a Komorním Orchestrem, mezi nimiž byli i filharmonici, zcela zaplnili pódium. Pod vedením dirigentky Lenky Polášková (má velké úspěchy a zkušenosti, včetně účinkování s filharmonií).

Vyjímečnou záležitostí byla jazzová čtveřice jedenáctiletých saxofonistů ? malého extrémně talentovaného akordeonisty, vítěze národní Eurovize, Martina Kota - špičkové dvanáctileté klavíristky Zlatky Hložkové i rockové kapely ZE-SWA-HOO BAND.

zuska_2014_alternativa.jpg Přes den na několika místech města, navzdory počasí, zazněly různé hudební žánry - od metalu, přes rock, jazz, až po velmi dobrou klasiku. Výtvarníci malovali přímo na náměstí, děti hrály i tancovaly dokonce i na zastávkách městské dopravy, představili se i nejlepší mladí tanečníci n divadelníci.

Nic nekončí. Pokračujeme dál. Toto byl start výjimečného projektu, který spojuje dvacet státních základních uměleckých škol V kraji. Šířit povědomí o své činnosti budou prostřednictvím dalších akci v kraji, za jeho hranicemi a díky filmu, který během pátku vznikal, i v cizině.

Jana Kubáčová

 

FOTOGALERIE

 

 
Hra s osudem Tisk

Artrockový scénický obraz o dvou dějstvích (muzikál) autora Miroslava Hromádky. 

Premiéru muzikálu Mirka Hromádky "Hra s osudem" uvedla ZUŠ Zlín-Malenovice v pátek 26.dubna 2013 v kině Květen v Malenovicích .

Autoru Miroslavu Hromádkovi se podařilo vytvořit původní rockový muzikál, který odpovídá pojetí a estetice současné tvorby velkých hudebně prokomponovaných muzikálů.

Do tohoto projektu se zapojili jako účinkující žáci pěveckého oddělení a literárně dramatického oboru. V představení vystupuje 25 zpěváků- herců, v orchestru hraje 17 žáků a 4 učitelé. Spoluprací s mladými výtvarníky naší školy - autory videoprojekce, se posunul rockový muzikál k artrockovému scénickému obrazu. Režie se chopil sám autor, Miroslav Hromádka, ve spolupráci s Ludmilou Keřkovskou, za dirigentský pult orchestru se postavil Václav Maňas.

Všichni herci  a muzikanti /žáci a učitelé /se do nastudování muzikálu vrhli s nadšením a výsledek byl potěšující. Téměř vyprodané kino aplaudovalo všem účinkujícím.

Reprízy představení, na které bychom Vás rádi pozvali budou 17.5.2013 na sokolovně ve Slavičíně v 19,00 hodin, 7.6.2013 v 18,00 na Malé scéně ve Zlíně a 21.6.2013 v 19,00 v KD ve Vizovicích.

ukázka z mutikálu:  

Hra s osudem (průlet art-rockovým muzikálem)

Hra s osudem - Rozhovory

  hra_s_osudem_popis_1.jpg   hra_s_osudem_popis_2.jpg   hra_s_osudem_popis_3.jpg   hra_s_osudem_popis_4.jpg

Kompletní fotogalerie


 

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 8 z 12 Základní umělecká škola Zlín - Malenovice , 2007 / Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.